17.8 C
Skopje
недела, септември 3, 2023

Пијан пратеник прегазил девојче на пешачки премин

Пратеникот на Социјалистичката партија во Народното собрание на Република Српска, Милан Тубин, со автомобил марка „БМВ“ синоќа удрил 16 годишно девојче во Приједор.

Несреќата се случила на обележан пешачки премин на улица „Јован Рашовиќ“ пред зградата на полицијата.

После несреќата на Тубин му бил направен акотест и дрегерот покажал 0,89 промили алкохол.

– Во несреќата учествуваа М.Т: од Приједор кој го управувал возилото „БМВ“ и пешак, малолетно девојче од Приједор, кое што се задобило со полесни повреди, соопштија од полицијата во Приједор додавајќи дека со алкотестирањето се покажало присуство на алкохол во крвта на возачот.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img