17.8 C
Skopje
недела, септември 3, 2023

ОТКРИЕН Е ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ОМИКРОН И НА БАЛКАНОТ

Првиот случај на омикрон, новата варијанта на корона вирус, е откриен во Грција, потврди министерот за здравство Танос Плеврис.

Тој рече дека е заразен грчки државјанин на Крит, кој неодамна пристигнал од Јужна Африка.

Министерот увери дека се испочитувани сите карантински протоколи и протоколи за мониторинг.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img