spot_img
2.8 C
Skopje
среда, декември 1, 2021
spot_img

Приведено лице на Бит Пазар за издржување казна затвор

На 30.12.2021 во 21.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.Б.(26) од Скопје. За него била издадена судска наредба со која се барал за издржување казна затвор од една година и 10 месеци. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести