spot_img
2.8 C
Skopje
среда, декември 1, 2021
spot_img

Курсот на еврото денеска останува стабилен над прагот од 1,13 долари

Курсот на еврото денеска останува стабилен над прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации.

Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута се менуваше за 1,1336 долари.

Европската централна банка вчера одреди референтна стапка на еврото од 1,1363 долари.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести