spot_img
11.8 C
Skopje
недела, ноември 28, 2021
spot_img

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (28.11.2021) во 13.30 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на ул.Јужноморавски бригади во Скопје го привеле И.М. (26) од Сингилиќ, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување мерка притвор, а во врска со член 418Б. Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести