spot_img
9.8 C
Skopje
недела, ноември 28, 2021
spot_img

ЕВЕ КОИ СЕ 10 НАЈБОГАТИ П*РНО ЅВЕЗДИ

Индустријата за возрасни е еден од најбрзо растечките сектори за забава во светот со годишни приходи од 15 милијарди долари. Некои од најпознатите светски ѕвезди со најдобра оценка заработуваат помеѓу 500 и 1.500 долари по сцена, во зависност од нивната популарност.

Има дури и извештаи кои сугерираат дека просечната порно ѕвезда може да заработи околу 40.000 долари годишно.

Дури и откако некои од најголемите имиња во индустријата престанауваат да работат, тие стануваат успешни бизнисмени, отворајќи продукциски компании или преминувајќи во редовни кариери  обезбедувајќи милиони и зголемувајќи го своето богатство.

Ова е списокот на десетте најбогати порно ѕвезди.

Џена Џејмсон

Џена Џејмсон, родена во 1974 година, ја започна својата кариера во 1993 година. Таа успеа да заработи прилично за живот со тогашната нето вредност од над 10 милиони долари.

Порно компанијата „Club Jenna“ беше купена од Playboy во 2006 година, а потоа затворена. Позната како „кралица на порнографијата“, иако моментално не е во игра, има богатство од 30 милиони долари.

Најголем дел од нејзиното богатство доаѓа од сексуални активности и бизнис со сексуални играчки.

Тера Патрик

Тера Патрик е модел, агент за таленти и автор, а својата актерска кариера ја претвори во мултимилионска империја.

Таа е дипломирана медицинска сестра и е и микробиолог. Таа има своја продукциска куќа наречена „Теравизија“ и моментално има богатство од 15 до 17 милиони долари.

Џеси Џејн

Џеси Џејн е најпозната по улогата во серијата „Пирати“ и се појавила во стотици филмови. Таа исто така започна свој бренд текила наречен „Диоса“. Планирала да се повлече од порно индустријата во 2017 година и го одржа зборот.

Нејзиното богатство е 9 милиони долари

Трејси Лордс

Трејси Лордс беше познат модел во индустријата за возрасни, главно поради бројните скандали. Најистакнато е снимањето на порнографија од 16-годишна возраст.

Полицијата ја уапсила, но не била обвинета, туку била третирана како жртва на порно индустријата. Таа се испроба и во актерската индустрија како помал изведувач.

Таа моментално има богатство од околу 7 милиони долари.

Бри Олсон

Иако на почетокот сонувала да стане докторка, на крајот го напуштила факултетот и во 2006 година влегла во порно индустријата.

Таа е една од најпознатите порно ѕвезди во светот која има дури и играчки направени по неа. Таа е од Тексас и гостувала на бројни спотови, била на насловни страници на списанија и во ТВ програми.

Нејзиното моментално богатство е 5 милиони долари.

Лиза Ен

Лиза Ен еднаш имаше „точна“ пријавена нето вредност од 2 милиони долари. Само неколку години подоцна и неколку инвестиции подоцна, ужива нето вредност од 4,9 милиони долари.

Таа сè уште е вклучена во индустријата за филмови за возрасни.

Кејти Морган

Кејти Морган беше уапсена во 2000 година бидејќи се обидела да прошверцува над 100 килограми трева во Мексико и наводно морала да се приклучи на порно индустријата за да заработи доволно пари за да плати кауција.

Таа се пензионираше во 2008 година и се појави во „Entourage“ и други ТВ серии на HBO. Работела и како радио водител и танчерка.

Нејзината моментална нето вредност е 4,5 милиони долари.

Џена Хејс

Џена Хејс е самопрогласена „валкана девојка“, која пред да се повлече од индустријата се појави во актерски улоги.

Таа режирала 14 филмови по повлекувањето од индустријата. Таа има своја продукциска куќа наречена „Jennaration X Studios“, која исто така придонесува за нејзиното богатство продавајќи секс играчки.

Во моментов има нето вредност од 3,5 милиони долари.

Одри Битони

Одри Битони е активна од 2006 година. Таа е стриптизерка, па дури и нуди деловни услуги за порно придружба, нејзината моментална нето вредност е 3,6 милиони долари.

Саша Греј

Позната по својот изглед, Саша Греј глуми во мејнстрим филмови, како и во порно филмови. Се занимава и со манекенство, па е активна во ТВ индустријата. Моментална нето вредност е 3 милиони долари.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести