spot_img
6.8 C
Skopje
четврток, ноември 25, 2021
spot_img

Уште една земја под целосен „локдаун“

Словачката Влада одлучи од утре земјата да е затворена во следните две недели поради зголемениот број на новозаразени лица со Ковид-19.

 Од четврток, 25 ноември, во Словачка ќе биде воведен „локдаун“ низ целата држава, изјави вицепремиерот Рихард Сулик.

Затворањето вчера го најави претседателката на Словачка, Зузана Чапутова, која истакна дека земјата ја губи битката против Ковид-19 и оти е потребно заклучување за сите граѓани.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести