spot_img
7.8 C
Skopje
четврток, ноември 25, 2021
spot_img

Приведено лице барано со потерница

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско,  полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор  за сторено кривично дело „кражба“ по член 235 од Кривичниот законик.

Таа била спроведена во Казнено – поправната установа Идризово за издржување на казната.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести