17.8 C
Skopje
недела, октомври 1, 2023

ЕВЕ КОИ 4 РАБОТИ МУДРИТЕ ЖЕНИ НЕ ГИ ПРАВАТ

Ќе се согласите дека првите месеци од врската се најдобриот период. Сè изгледа чудесно, имаме трпение, време и волја да се претставиме во најдобро можно светло.

Ако по одреден период и двајцата сфатите дека врската е квалитетна и дека би можела да потрае, тогаш има простор да разговарате за одредени работи и компромиси.

Меѓутоа, понекогаш во желбата да му угодиме на партнерот се губиме себеси и тоа никогаш не е добро за врската или за вас.

Затоа мудрите жени кои се држат за себе дури и кога се најзаљубени не ги прават овие четири работи:

Не се откажуваат од своите соништа

Само затоа што сте во врска, не значи дека треба да се откажете од вашите соништа само затоа што соништата на вашиот партнер не се совпаѓаат со вашите. Напротив. Вистинскиот маж ќе ве поддржи во сите ваши намери.

Не го менуваат физичкиот изглед

Треба да бидете подеднакво самоуверени кога ќе се појавите пред него во маица и фармерки, како и кога ќе се појавите во црн тесен фустан што тој го сака. Бидете свои

Ако сте „притиснати“ да се облечете како што тој сака, да ја носите фризурата што му се допаѓа или на кој било начин да го промените вашето тело, знајте дека тој не вреди вашето време.

Не ги избегнуваат своите пријатели

Дали ја знаете изреката: Мажите/жените доаѓаат и си одат, но вистинските пријатели остануваат засекогаш. Зрелата врска бара компромис, но и здрав разум.

Долгогодишните пријатели не смеат да страдаат поради вашата врска. Сетете се на сите моменти кога вашите пријатели беа покрај вас и ви даваа несебична поддршка.

Не измислуваат изговори за него

Кога ќе направи грешка, понекогаш сигурно има добар изговор, но не зависи од вас да му го измислите.

На тој начин се залажувате и во суштина му давате поддршка на неговото недолично однесување во некои ситуации.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img