spot_img
8.8 C
Skopje
четврток, ноември 25, 2021
spot_img

ДЗС: Во септември се потрошени 528 695 мегаватчасови електрична енергија

Според Државниот завод за статистика, бруто-домашното производство на електрична енергија учествува со 87,9 отсто во бруто-домашната потрошувачка на електрична енергија, додека 96,61 процент од вкупната потрошувачка на јаглен се употребени за производство на електрична енергија.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести