spot_img
7.8 C
Skopje
среда, ноември 24, 2021
spot_img

СТРАШНО: Еден Словенец примил 23 вакцини против Ковид-19, еве зашто

Еден Словенец примил 23 вакцини против Ковид-19, што е рекорден број.

Зад неговиот рекорд не стои страв од инфекции, туку тој примал вакцини во име на други луѓе.

За примање на вакцина против Ковид-19 во Словенија е доволно да се покаже картичката за здравствено осигурување, на која нема фотографија.

Тоа не е единствен случај, според порталот Свет 24, друг Словенец шестпати се имунизирал.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести