spot_img
7.8 C
Skopje
вторник, ноември 23, 2021
spot_img

Вучиќ: Со неверување и тага ја примив страшната вест за трагичната смрт на патници во автобус во Бугарија

„Со неверување и тага ја примив страшната вест за трагичната смрт на патници во автобус во Бугарија. Нема зборови со кои може да се опише болката што ја споделуваме со граѓаните на вашата земја.

„Србија е сè уште со вас, подготвена да ја пружи сета потребна помош и поддршка, бидејќи не сте сами во оваа трагедија“, порача Вучиќ во телеграмата.

Најмалку 45 лица загинаа синоќа во Бугарија во сообраќајна несреќа во македонски автобус, јави телевизијата БНТ.

Несреќата се случила во 2 часот на автопатот кај селото Бошнек, на околу 40 километри јужно од Софија, изјави бугарскиот функционер задолжен за кризни ситуации Николај Николов.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести