spot_img
9.8 C
Skopje
вторник, ноември 23, 2021
spot_img

Бугарските граѓани со цвеќе, свеќи и играчки пред седиштето на македонската амбасада во Софија изразуваат сочувство

Бугарските граѓани со цвеќе, свеќи и играчки пред седиштето на македонската амбасада во Софија изразуваат сочувство за страотната трагедија во која животот го загубија 45 патници, меѓу кои  и 12 деца.

Најмалите се 4-годишни близнаци, кои според неофицијалните информации, загинале со нивните родители.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести