spot_img
7.8 C
Skopje
понеделник, ноември 22, 2021
spot_img

Шпан: Германците до зима ќе бидат вакцинирани, излечени или мртви

Првиот човек на германското Министерство за здравство, Јенс Шпан од денешната прес-конференција упати драматично предупредување до сите германски граѓани.

Притоа, тој ги повика што поскоро да се вакцинираат против корона вирусот, пандемија која трае речиси две години.

„Германците до зима ќе бидат вакцинирани, излечени или мртви“, рече министерот на прес-конференција.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести