spot_img
4.8 C
Skopje
понеделник, ноември 22, 2021
spot_img

Моравјецки: Подготвени сме да ја затвориме границата со Белорусија

Моравјецки ја даде изјавата на заедничката прес-конференција со неговата естонска колешка Каја Калас.

„Размислуваме да воведеме сè посериозни економски санкции, вклучително и затворање на полско-белоруската граница од страна на Полска“, рече полскиот премиер, истакнувајќи дека се` ќе зависи од активностите на белоруските власти, пренесе ТАСС.

„Сакаме да му дадеме на белорускиот претседател Александар Лукашенко шанса да ги повлече и врати мигрантите во нивните матични земји“, рече Моравиецки.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести