spot_img
6.8 C
Skopje
понеделник, ноември 22, 2021
spot_img

ЕВЕ КАКО ДА НЕ ВИ ЗАМРЗНЕ ШОФЕРШАЈБНАТА (ВИДЕО)

Сите знаеме колку мака ни задава замрзнатата шофершајбна, а притоа брзаме на работа. Но после овој одличен совет кој повторно доаѓа од ТикТок повеќе нема да имате главоболка.

Една девојка објавила видео во кое покажала како да си заштедите време, а и да не се мачите со „гребење“ на мразот. Таа открила дека кога ќе паднат температурите, врз шофершајбната става пешкир.

Па кога ќе треба да тргне на работа само го трга пешкирот, што замрзнува во текот на ноќта. Стаклото останува кристално чисто.

Работата е во тоа дека пешкирот има улога на сунѓер и ја впива водата, па се замрзнува место стаклото.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести