spot_img
4.8 C
Skopje
недела, ноември 21, 2021
spot_img

Зверев го совлада Медведев за титулата на турнирот во Торино

Фото: Twitter/Tennis Channel

Александар Зверев е освојувач на АТП финалето во Торино откако вечерва во финалето го совлада Данил Медведев со 2:0 во сетови 6:4 и 6:4. Со тоа Зверев го освои шестиот трофеј во 2021 година и втор пат во кариерата триумфира на турнирот во Торино.

Да потсетиме, Зверев годинава се закити со 2 трофеја од Мастерс 1000 (Мадрид и Синсинати), Олимписко злато , 2 трофеја од АТП 500 (Мексико и Австрија).

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести