spot_img
4.8 C
Skopje
недела, ноември 21, 2021
spot_img

Астролозите се едногласни На овие знаци во декември им стигаат многу пари !

Астролозите се едногласни кога станува збор за парите кои ќе пристигнат кај некои претставници од зодијакот. Сонцето влегува во Стрелец, а наскоро и Меркур, така што ситуацијата на небото се менува. Играме „ѕвезден рулет“ во кој овојпат ќе добијат скорпиите, стрелците, лавовите и овните.

СКОРПИЈА  Множеството планети во вашиот знак ве разбудило и ви покренало иницијатива, па сте биле поподготвени од кога било да се борите за она што ви припаѓа. Влегувањето на Сонцето и Меркур во стрелец ќе ви донесе успешен месец на полето на финансиите. Ќе имате два извори на финансирање.

СТРЕЛЕЦ – Венера во јарец ќе ви донесе не само пари, туку и подароци. Тоа е нешто на што сте работеле и одамна сте го заслужиле, но доцнело. Едно е сигурно, нема баш да „пливате“ во пари, но вашиот паричник ќе биде полн.

ЛАВ – Планетите во стрелец ви носат пресврт, па пристигнуваат парите што ги очекувавте. Имате можност да заработите пари на лесен начин. Ако се занимавате со угостителство, ова е вистинската можност да го проширите бизнисот.

ОВЕН – Ќе профитирате врз основа на вашиот труд на работа. Венера во јарец е рационална, па ќе го добиете она што ви припаѓа. Времето е идеално за да побарате зголемување на платата и унапредување на работа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести