spot_img
8.8 C
Skopje
петок, ноември 19, 2021
spot_img

Фудбалер заработил милиони, и ги дал на сопругата а она потоа го оставила!

Така е кога не размислуваш со главата. Имено репрезентативецот на Зимбабве, Тендаи Ндоро има успешна фудбалска кариера за тамошни услови. Притоа заработил милиони, заедно со сопругата живеел на “висока нога“, но притоа направил фатална грешка. Имено во еден момент сета заработувачка, сите пари и сите некретнини и ги препишал на својата сопруга, Тандо Масеко.

Тој во тие моменти бил уверен дека Тандо ќе биде со него до крајот на живото, но се случил пресврт. Таа веднаш штом го добила цело богатство на свое име го оставила својот сопруг кој сега просто е на просјачки стап. Едноставно нема ништо, па затоа овој фудбалер кој сега има 36 години прогласил банкрот.

Инаку најголем дел од парите Ндоро ги заработил играјќи во еден богат клуб во Оман.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести