spot_img
8.8 C
Skopje
сабота, октомври 16, 2021
spot_img

Регионалниот пат Дебар – Маврово е затворен поради пропадната дупка на патот со длабочина од 10 метри

Утрово од 8 часот затворен е сообраќајот на регионалниот пат Дебар – Маврово кај Бања „Косоврасти“.

Патот е затворен поради пропадната дупка на патот со длабочина од 10 метри, со можност да се прошири, информираат од АМСМ.

Сообраќајот се пренасочува од Струга.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести