spot_img
9.8 C
Skopje
сабота, октомври 16, 2021
spot_img

ДРАМА: Жена ми спиела со 60 мои колеги, па им велела дека јас сум хомосексуалец!

По една година помината на бојно поле, американскиот војник познат како Фризмастер бил пресреќен што ќе се врати дома и ќе ја види својата сопруга.

Иако очекувал романтично добредојде, сепак реалноста била далеку поразлична од она кое тој го очекувал.

Тој неколку дена по враќањето дома, дознал дека неговата сопруга го изневерила дури 60 пати, и тоа со неговите колеги војници. Како сето тоа да не е доволно, таа и забременила.

Откако го дознал сето ова и се уверил во точноста на информациите, тој одлучил да се одмазди, а потоа и да ја сподели неговата приказна.

„На почетокот, таа беше сѐ што барав кај жена. Симпатична, грижлива, нежна. Се обидуваше да ми биде партнер во сѐ, вклучително и видео игри. Иако не знаеше – се обидуваше да потроши што повеќе време заедно што е можно повеќе“, вака тој ја започнува својата приказна.

Имено, тие двајца се запознале преку неговиот пријател, исто така војник, и веднаш се допаднале еден на друг. Иако не сакал да се ожени, Фризмастер се премислил од две причини – војската не дозволува немажените војници да останат надвор од базата, а спиењето и будењето со жената од соништата е најубавото нешто.

Така се венчале на крајот, но среќата не траела долго.

-Почнав да забележувам чудни работи. Таа често „ја носеше мојата болна мајка на лекар. Одеше на шопинг од другата страна на градот, го гледав нејзиниот автомобил на чудни локации. А кога почнав да истражувам, ми пристигна наредба дека морам во Кореја “, рече Фризмастер.

Поминал една година во Кореја, а кога се вратил, го чекале страшни вести – неговата сопруга спиела со 60 мажи! И сето тоа му го кажале нејзините роднини.

-Спиела со 60 мажи, главно војници. На нејзините кажувала дека сум хомосексуалец и дека избирам луѓе со кои таа може да има секс, бидејќи знам дека тие немаат сексуално преносливи болести. Така, таа ме искористи за да ја финансирам, а од друга страна, спиеше со се што има пулс и е машко“, откри војникот.

Соочена со вистината и неговата одлука да ја напушти, таа му признала дека го изневерила, но само двапати. Фризмастер не сакал ниту да слушне за помирување, особено кога открил дека неговата сопруга е бремена со еден од нејзините љубовници.

Тој одлучил да се одмазди, чекор по чекор.

„Го зедов целиот мој имот од куќата што ја купив за да не го продаде кога ќе дознае што планирам да направам, а потоа започнав бракоразводна парница. Едвај успеав да си го вратам автомобилот бидејќи таа го дала на еден од нејзините љубовници, за кој подоцна дознав дека живеел во мојата куќа додека бев на бојното поле, од парите што ги испраќав“, се сеќава војникот.

Неверната сопруга дури и се осмелила да го тужи својот сопруг за имот, а таа исто така одбила да го признае своето неверство и вонбрачно дете.

„Мојот адвокат ѝ постави вкрстени прашања за тоа кој е таткото на детето, кога е зачнато и кој го поддржува. Тој, исто така, ѝ рече дека може да биде казнета со затвор за давање лажна изјава”, одговори искрено. Но, таа ме засрами со приказната дека сум бил геј и дека сум ја изневерувал со нејзиниот роднина!, додава тој.

Решив да дејствувам воено. Седев исправено, прекрстени раце, гледајќи во точка на ѕидот, веднаш над левото рамо на судијата. На сите прашања одговорив кратко и искрено, но не ја навредив. Таа викаше дека ѝ го уништувам животот, дека живеам на сметка на нејзиниот вујко и тетка, што не беше вистина“, раскажува Фризмастер.

Дури и по сите постапки на неверна жена, судијата одлучил во негова корист, го предал целиот свој имот и го рекол следново:

„Единственото барање од дамата што е прифатено е забрана за пристап и контакт со г -дин Фризмастер“, рече гласно и јасно судијата, а таа остана во шок и солзи.

Таа викала и се прашувала гласно каде ќе живее сега, а судијата одлучил да одговори и на тоа прашање:

„Имате 30 дена да се иселите и сами да откриете “.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести