spot_img
7.8 C
Skopje
петок, октомври 15, 2021
spot_img

Приведено лице барано со потерница

На 15.10.2021 во 12.00 часот на ул.„Владимир Полежиновски” во Скопје, Оперативен тим потраги од ЕВР Кисела Вода, врз основа на централна потерница од Основното јавно обвинителство, ја лиши од слобода Д.С.(47) од Скопје која се барала во врска со член 353 – „злоупотреба на службена положба“ и член 247 – „измама“ од Кривичниот законик. Лицето ќе биде преддаено на обвинителството. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести