spot_img
4.8 C
Skopje
среда, октомври 13, 2021
spot_img

Приведен криминалец баран со потерница за затворска казна од две години


На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска“, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.(32) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ по член 215 од Кривичниот законик.
Тој бил спроведен до Казнено-поправната установа Затвор-Скопје за издржување на казната.  

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести