5.8 C
Skopje
петок, јануари 13, 2023

Приведен дилер на дрога од Велес


На 12.10.2021 во 19.15 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода К.Р.(35)  од Велес. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин, марихуана и таблети . Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img