spot_img
10.8 C
Skopje
вторник, октомври 12, 2021
spot_img

РЕКОРДЕР: Маленко по петти пат стапи во брак (фото)

Еден од нашите најдобри пливачи Александар Маленко по се изгледа ќе го прогласиме и за човек со најмногу бракови зад  себе. Неговата нова избраничка е исто така поранешна пливачка, а нејзиното име е Метка Спаравец и е од Словенија.

Веста дека запловиле во брачните води ја објавија двајцата на социјалните мрежи. Од тоа што може да се види на социјалните мрежи кај Метка, таа има четири деца, додека пак Маленко вкупно има пет деца.

Инаку ова е петти брак на Александар Маленко. Последно беше женет за охриѓанката Фанка, со која беше во брак од 2012 година.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести