spot_img
9.8 C
Skopje
вторник, октомври 12, 2021
spot_img

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три ипол години

На 11.10.2021 во 21.50 часот, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода О.А.(27) од с.Грчец, општина Сарај, кој бил баран со потерница за издржување казна затвор од три ипол години за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“ по член 131 став 3 од Кривичниот законик. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвро Идризово за издржување на казната.  

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести