spot_img
9.8 C
Skopje
понеделник, октомври 11, 2021
spot_img

ХАОС: ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА ЦЕЛОСНО ГОЛА СЕ ПОЈАВИ НА НАСТАП – Над 300.000 фанови полудеа (фото)

Шоуто „Saturday Night Live“ ја започна својата 47 -та сезона – со голотија.  Гостинка беше пејачката Кејси Масгрејвс (33), која пееше на сцената додека носеше само пар каубојски чизми.

Сосема гола, ја изведе песната „Justified“ од нејзиниот нов албум, а стратешките места ги покри со гитарата. Тоа е првиот гол момент во историјата на ова забавно шоу.

“Беше гола. Преземавме мерки на претпазливост, и ова беше првпат ова да се случи во шоуто”.

По провокативниот настап, Кејси повторно се врати на сцената за да ја изведе песната „Camera Roll.“ но беше целосно облечена.

На Твитер, Масгрејвс, осврнувајќи се на нејзиниот настап, сподели слика од познатата сцена од филмот „Форест Гамп“, во која Џени настапува гола, покриена само со гитара.

Кејси е кантри пејачка, добитник на неколку Греми награди, вклучувајќи го и албумот на годината и најдобрата кантри песна.

Кејси ја започна својата кариера на 18 -годишна возраст, заработувајќи со снимање демо снимки, а нејзината мајка ја одведе на локални музички фестивали. Нејзината професионална кариера започна во 2008 година додека живееше во Остин кога нејзиниот талент го откри продуцентот Мон Робисон. Четири години подоцна, таа го издаде својот деби -сингл „Merry Go’ Round “, кој имаше голем успех, а веќе на 56. Греми награди, пејачката беше номинирана во четири категории.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести