spot_img
12.8 C
Skopje
понеделник, октомври 11, 2021
spot_img

Саудијците му понудиле на Рангник да биде нов спортски директор на Њукасл

Њукасл продолжува да работи на доведување нови имиња на клучни позиции по доаѓањето на новите сопственици на тимот.

Вчера беше објавено дека англискиот тим е заинтересиран за шефот на одделот за спорт и развој на Локомотив Москва, Ралф Рангник. Денес „Телеграф“ појаснува дека станува збор за позицијата спортски директор во екипата на Њукасл.

Покрај Рангник, Њукасл ги разгледува опциите и со Џејсон Вилкокс, шеф на младинската академија на Манчестер Сити.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести