spot_img
11.8 C
Skopje
недела, октомври 10, 2021
spot_img

Германците“пристигнаа“ со тони опрема, камионите се веќе пред Арената!(ФОТО)

И како што вообичаено кога за Германија станува збор, тие навреме си ги одработуваат работите. Имено пред Арената се камионите со тони опрема, и тоа за потребите на ТВ АРД која ќе врши пренос за Германија.

Долги 28 години ја чекавме таа Германија да дојде и да играме против неа, ете утре на 11 октомври тоа и ќе се случи. Тоа ќе биде спектакл, со најмалку 16.000 гледачи.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести