spot_img
8.8 C
Skopje
сабота, октомври 9, 2021
spot_img

ПОЛА ЕСТРАДА ДОЛЖНА КАЈ МАРИНА ТУЦАКОВИЌ – МИЛИЦА ПАВЛОВИЌ ТВРДИ ДЕКА НЕ ДОЛЖИ НИШТО

Пејачката Милица Павловиќ открила дека на новиот албум има песна напишана од Марина Туцаковиќ со синот Милан Радуловиќ Лача.

Лача кој сеуште е скршен од болка поради смрта на својата мајка Марина Туцаковиќ, одлучно решил после 40 дена жалост, жестоко да се пресмета со естрадата. Тој, тврдат некои извори, планира да ги открие имињата на пеачте кои останале должни кон неговата мајка, но и да раскаже како тој успеал од големите ѕвезди да ги наплати долговите.

Пејачката Милица Павловиќ сега открива “дека не е на списокот“.

Милица, која моментално ја гледаат на малите екрани во хит серијата “Пеачката“, наскоро ќе го објави својот нов албум на кој ќе биде една песна која ја напишала покојната Марина Туцаковиќ.
Текстот и го платила и не се плаши од тоа дека синот на Марина, Лача Радуловиќ ќе ја извика дека им должи пари.

“Една песна ми ја напиша Мрина Туцаковиќ, заедно со нејзиниот син Лача. Многу ми е жал што на овој албум нема да има повеќе нејзини текстови. Со неа имав на некој начин убава поврзаност, постојано се слушавме… Не се плашам од зборовите на Лача, мирно спијам, јас сигурно не сум на таа листа. Имеме одговорност спрема соработниците и мора да бидеме професионални, особено спрема текстописците и луѓе кои прават музика, бидејќи сте тим кој заедно создавате и собирате плодови од заедничката работа… Нека се плашат други, јас немам зошто“

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести