spot_img
9.8 C
Skopje
сабота, октомври 9, 2021
spot_img

НАЈНОВА ВЕСТ: Австрискиот канцелар Себастијан Курц поднесе оставка

Австрискиот канцелар Себастијан Курц поднесе оставка.

Според медиумите, на негово место ќе дојде министерот за надворешни работи, Александар Шаленберг.

Повеќе детали наскоро.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести