spot_img
8.8 C
Skopje
сабота, октомври 9, 2021
spot_img

Интер во јануари сака да го позајми Лука Јовиќ

Напаѓачот на Реал (М), Лука Јовиќ може да го напушти тимот повторно во јануари и да се пресели на нова позајмица.

Поради слабата минутажа која ја добива и кај новиот тренер Карло Анчелоти, српскиот напаѓач и неговиот менаџер Фали Рамадани веќе работат на евентуален трансфер оваа зима.

Интер е заинтересиран за позајмица на Јовиќ, но засега не се знае дали истата може да биде комплетирана и какви услови ќе понудат италијанските шампиони.

Јовиќ на 5 натпревари оваа сезона во Ла Лига, не успеа да постигне гол, а забележа само една асистенција.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести