0.8 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024

168 санкционирани воачи во Скопје, 24 без возачка

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 168 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 20  санкции, 24 за возење без возачка дозвола, осум прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон, осум за непочитување на првенство на минување, 62 за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести