spot_img
11.8 C
Skopje
недела, септември 26, 2021
spot_img

Џошуа по поразот се огласи на социјалните мрежи

Ентони Џошуа синоќа пред 70.000 публика остана со празни раце, беше поразен од Украинецот Олександер Усик со едногласна одлука на судиите. Британскиот пораз го доживеа вториот пораз во 26. борба во својата кариера.

По поразот не разговараше со медиумите, а промоторот Еди Херн пренесе што разговарал со него.

„”Тој е смачкан. Честитки за Усик, тој покажа одлични перформанси и заслужено победи. Џошуа не се разгоре. Сега ќе оди во болница на преглед, не знам дали е се во ред со окото, не изгледа добро. Тој веќе зборува за реваншот, како ќе го добие исиот“, изјави Херн.

Крако по борбата се огласи и Џошуа.

„Остани позитивен и кога целиот свет ти се руши пред очите. Лондон те сакам, ти благодарам за се, секој пат“, напиша светскиот првак.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести