spot_img
17.8 C
Skopje
сабота, септември 25, 2021
spot_img

40 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Тетово

 Денеска (25.09.) полициски службеници од СВР Тетово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Тетово, при што санкционирани се 40 возачи. Од нив 21 на територија на Тетово, а 19  на територија на Гостивар. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести