spot_img
17.8 C
Skopje
сабота, септември 25, 2021
spot_img

37 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Велес

 Денеска (25.09.) полициски службеници од СВР Велес спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Велес, при што санкционирани се 37 возачи. Од нив 21 на територија на Велес, девет на територија на Кавадарци, седум на територија на Неготино…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести