spot_img
17.8 C
Skopje
сабота, септември 25, 2021
spot_img

Ѓорческа запрена во полуфиналето во Визбаден

Лина Ѓорческа не успеа да го мине полуфиналето на ИТФ-фјучрсот кој се игра во Визбаден, Германија. Најдобрата македонска тенисерка, по голема битка беше поразена од првата носителка Клара Бурел.

Ѓорќеска беше совладана со 1-2 во сетови (6-4, 4-6, 4-6). Македонската тенисерка го доби првиот сет со 6-4. Противничката возврати во следниот сет на ист начин, во решавачкиот сет, Лина направи еден брејк, недоволно за да се најде во финалето.

Бурел во мечот за трофеј ќе игра против Кони Перин од Унгарија

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести