spot_img
17.8 C
Skopje
сабота, септември 25, 2021
spot_img

ЗБОГУМ НА СИТЕ.. НАПИШАЛ ТАТКОТО МОНСТРУМ ПРЕД ДА СИ ГИ ЗАДАВИ ДЕЦАТА (фото)

Загрепчани утрово ги дочека веста за страшното семејно злосторство кое се случило во населбата Млинови. Имено, татко со голи раце си ги задавил трите деца – близнаци, момче и девојче на 7-годишна возраст, и уште едно синче на 4-годишна возраст. Се се случило во нивниот луксузен стан, а откако таткото ги задавил децата се обидел да се самоубие.

Сепак, како што пренесуваат тамошните медиуми тој преживеал и бил однесен во болница, а телата на трите деца, од кои најмалото четиригодишно дете кое било пронајдено во спалната соба, како и близнаците во дневната соба, ги шокирале сите полициските службеници кои биле на местото на ова невидено злосторство.

Ова е таткото кој си ги уби трит деца

Не е познато кој пријавил во полиција дека нешто се случило во станот на трикатната урбана вила со поткровје, но полицијата и брзата помош брзо пристигнале на местото на настанот. Во спалната соба, на креветот го пронашле мртвото тело на четиригодишното дете, а близнаците, момче и девоче, биле во дневната соба, во која се наоѓале и нивните играчки со кои си играле претходната вечер.

Како што неофицијално дознава Јутарњи. хр родителите на децата се развеле и децата најверојатно викендот требало да го поминат со својот татко, кој засега не е познато во каква состојба се наоѓа.

Полицијата спроведува истрага, а утрово телата на трите деца се пренесени во Институтот за судска медицина и криминологија, каде што обдукцијата ќе ја утврди причината за смртта.

Јутарњи пишува дека таткото на децата е искусен финансиски консултант кој дипломирал на Donau-Universität Krems и магистрирал бизнис администрација. Работел во некои водечки австриски лизинг компании, но и на менаџерски позиции во Роберт Бош АГ, Алкател АГ и други.

Медиумите наведуваат дека таткото синоќа околу полноќ на Фејсбук осавил чуден статус од кој можело да се претпостави дека нешто би можело да се случи. Тој околу полноќ наводно напишал: „Збогум на сите…“, па ги споменал и лошите односи со екс сопругата и неговата сегашна партнерка. Споменал и некакви „браќа од масонската ложа“ кои не сакале да му помогнат, како и дека има проблеми на работа.

Што точно се случувало ќе покаже истрагата која е во тек.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести