spot_img
14.8 C
Skopje
четврток, септември 23, 2021
spot_img

Приведен разбојник во Куманово


На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 21.09.2021 година на улица „Индустриска“ тој со уште едно лице физички го нападнале С.П. и му одзеле пари и мобилен телефон. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести