10.8 C
Skopje
среда, февруари 1, 2023

Од денес до четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на значително постудена воздушна маса

Од утре до четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на значително постудена воздушна маса, времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени.

Утре и во среда ќе има повремен локален дожд.

Од четврток утринските температури ќе бидат особено ниски, а од петок повторно ќе има пораст на дневните температури.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img