spot_img
27.8 C
Skopje
среда, септември 15, 2021
spot_img

Спортскиот директор на ПСЖ убеден: Мбапе ќе го продолжи договорот!

Сопртскиот директор на ПСЖ Леонардо, е убеден дека на крајот Килијан Мбапе ќе остане дел од „Светците“ и ќе го продолжи договорот, и покрај тоа што силно се шпекулира дека Французинот веќе има „дил“ со Реал Мадрид.

„Не гледам зошто Мбапе би заминал на крајот од сезоната. Во клубот никој не размислува за иднина без него. Врската меѓу него и клубот е длабока“, рече Леонардо.

Мбапе веќе трета година е дел од ПСЖ откак ово 2018 година направи трансфер во Монако вреден 145 милиони евра. Договорот му истекува на крајот од сезоната.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести