spot_img
30.8 C
Skopje
вторник, септември 14, 2021
spot_img

16 Септември, првиот ден на Јом Кипур е неработен ден за припадниците на еврејската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 16 септември 2021 година (четврток), Јом Кипур, првиот ден на Јом Кипур е неработен ден за припадниците на еврејската заедница во Република Северна Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на припадниците на еврејската заедница во Република Северна Македонија им го честита празникот Јом Кипур.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести