spot_img
21.8 C
Skopje
вторник, септември 14, 2021
spot_img

141 санкционирани возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 141 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 24 санкции, 14 за возење без возачка дозвола, седум за возење под дејство на алкохол.
Изречени се 12 мерки за користење мобилен телефон, пет за некористење сигурносен појас, 12 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 43 за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.  

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести