spot_img
25.8 C
Skopje
недела, септември 12, 2021
spot_img

Приведен криминалец од Арачиново за издржување затворска казна

На 12.09.2021 во 13.00 часот на подрачје на Гази Баба од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода А.Б.(33) од с.Арачиново, скопско, кој со потерница се барал за издржување на казна затвор во траење од 18 месеци, поради сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ казниво по чл.418-б од Кривичен законик. Лицето ќе биде предадено на соодветната установа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести