spot_img
25.8 C
Skopje
сабота, септември 11, 2021
spot_img

Шефот на државата Стево Пендаровски во синоќешното интервју во емисијата „360 степени“ откри дека во октомври ќе оди во официјална посета на Република Грција

Шефот на државата Стево Пендаровски во синоќешното интервју во емисијата „360 степени“ откри дека во октомври ќе оди во официјална посета на Република Грција и ќе биде првиот македонски претседател што ја посетил официјално таа земја.

„На почетокот на октомври, на 5 и на 6 октомври, треба да се случи првата официјална посета на еден претседател на Северна Македонија на Република Грција“, објави тој

Пендаровски таму ќе има средби со грчкиот премиер и со спикерот на парламентот, а можна е и средба и со лидерот на опозицијата.

Останува да видиме, доколку до тоа дојде, со која химна ќе биде дочекан македонскиот претсдеател во Атина бидејжи на офиијалните посети обврзувачки се химните на државата од која доаѓа гостинот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести