spot_img
17.8 C
Skopje
сабота, септември 11, 2021
spot_img

Роналдо: Ќе го убедам Солскјер да ме стави во првиот состав, сигурно ќе бидам нервозен!

Денеска сите погледи се свртени кон Премиер-лигата, поточно кон Манчетсер Јунајтед и Кристијано Роналдо. Според најавите португалскиот фудбалер треба да настапи на денешната средба против Њукасл, а тоа го најави на прес-конференција и меначџерот на тимот од „Олд трафорд“, Оле Гунар Солскјер.

„Ќе го убедам Солскјер да ме стави во првиот состав“, изјави Роналдо низ шега, а потоа додаде:

„Сигурно ќе бидам нервозен, исто како и првиот пат кога дебитирав за Јунајтед. Но, сега сум поискусен и тоа ќе ми помогне. Не дојдов во Манчестер за да се одамрам, сакам да освојувам трофеи“.

Мечот меѓу Манчетсер Јунајтед и Њукасл е закажан со почеток во 16 часот.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести