spot_img
19.8 C
Skopje
петок, септември 10, 2021
spot_img

Хидинк објави крај на кариерата

ФОТО:Curacao football news

Легендарниот холандски тренер Гус Хидинк објави крај на кариерата. Хидинк, кој има 74 години и до пред извесно време работеше како селектор на Курасао, тоа го објави на една холандска телевизиска емисија.

Не се враќам. Не бев активен поради коронавирусот. Зборував со претседателот на ФС на Курасао и одлучивме да се разделиме. Ја завршувам кариерата. Нема да се предомислам како Дик (Адвокат)“, изјави Хидинк.

Инаку Хидинк во кариерата ги предводеше ПСВ, Фенербахче, Валенсија, Реал Мадрид, Челзи, Анжи, беше селектор на Холандија, Јужна Кореја, Австралија, Русија, Турција…

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести