spot_img
19.8 C
Skopje
петок, септември 10, 2021
spot_img

Тренерот на Брентфорд: Не разбирам зошто толку се „трескате“ по Роналдо, па тој има 36 години

Менаџерот на Брентфорд Томас Франк не може да си ја објасни целата еуфорија околу преминот на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед. Тој смета дека на 36 години Португалецот не е играчот кој беше претходно иако се работи за врвен фудбалер.

Тој има 36 години. Се врати во Јунајтед и веднаш почна да се пишува дека тоа ги прави „црвените ѓаволи“ фаворити за титулата. Навистина, Роналдо можеби е делчето што недостасува во сложувалката на Јунајтед, но лудо е што им треба точно 36-годишен фудбалер. Точно дека тој е добар фудбалер, но мислам дека не е толку добар како што беше пред неколку години. Затоа не ја сфаќам еуфоријата околу него. Мора да е голема работа да се дојде во Премиер лигата, или барем мислам дека повеќето луѓе мислат така“, рече данскиот тренер.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести