spot_img
19.8 C
Skopje
петок, септември 10, 2021
spot_img

Нико Беќаровски: Континуирано присуство во Ковид центрите на цивилни невработени лица е свесно загрозување на јавното здравје

Професор-доктор Нико Беќаровски вечерва преку Фејсбук објава порача дека казната за присуство на цивилни лица во Ковид центар не може да биде само разрешување на надлежните.

Континуирано присуство на внатре, во Ковид центрите,на цивилни невработени лица е свесно загрозување на јавното здравје.

За вакво злодело казната не може да биде само разрешување на надлежните во тетовската болница, напиша Беќаровски.

Министерот Венко Филипче на денешната прес конфереција рече дека првичните информации се дека во моментот на пожарот во тетовската Ковид-болница имало две лица „на посета“, а граѓани сведочат дека за прием на болни од болницата им барале да обезбедат придружба за своите блиски.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести