spot_img
26.8 C
Skopje
петок, септември 10, 2021
spot_img

Министерот за здравство, Венко Филипче закажа вонредна прес-конференција во 19 часот

Венко Филипче, министерот за здравство закажа вонредна прес-конференција.

Тој ќе се обрати вечерва во 19 часот, и не е познато зошто е ова обраќање на јавноста на Филипче.

Филипче вчера имаше прес-конференција на која соопшти детали за трагедијата во Тетово.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести